Kretingos mokyklos – darželio „Žibutė“ „Kačiukų“ ir „Pelėdžiukų“ priešmokyklinio ugdymo grupės vykdo projektą „ Aš mažasis lietuvis“ , kurio tikslas – kuo daugiau sužinoti apie Lietuvą, jos regionus, didžiausius miestus, senovinį apavą, maisto patiekalus ir kt. Projektu siekiama įprasminti Lietuvos 100 – čio jubiliejų, puoselėti lietuvių kalbą, jos savitumą, atkreipti dėmesį į žemaičių kalbos grožį bei atskleisti kūrybinius vaikų ir tėvelių gebėjimus.
Grupių vaikai renka ir kaupia medžiagą apie dabartinę Lietuvą, dalyvauja rajoninėse ir respublikinėse kūrybinių darbų parodose – konkursuose.
Projekto užbaigimui vaikai ir jų auklėtojos – priešmokyklinio ugdymo pedagogės Laima Pikiotienė, Loreta Pucienė ir Nijolė Viskontienė –organizavo  šventinį rytmetį „Aš mažasis lietuvis“, kurio  metu priešmokyklinukai, pasikvietę į svečius ir kitus „Žibutės“ vaikučius, sau ir svečiams parodė ką išmoko ir sužinojo vykdydami šį projektą: vaikai skaitė ir sekė pasakas ne tik literatūrine kalba, bet ir žemaitiškai, o Ignas Lukauskas, pristatydamas „Pelėdžiukų“ grupės sukurtą  kūrybinių darbų knygelę „Lietuva vaiko akimis“,  išraiškingai padeklamavo  J. Marcinkevičiaus eilėraštį „Gimtoji kalba“. Literatūrinę rytmečio dalį keitė muzikinė – vaikai šoko ir dainavo  lietuvių liaudies ir lietuvių autorių kūrybos dainas, šokius ir žaidimus, o ją – žinių viktorina „Ką aš žinau apie Lietuvą“.